Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Konya °C

Hüma Okulları Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul’dan Destek Mesajı: “Birlikte Güçlüyüz”

Hüma Okulları Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul’dan Destek Mesajı: “Birlikte Güçlüyüz”
REKLAM ALANI

Hüma Okulları Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul’dan Destek Mesajı: “Birlikte Güçlüyüz”

Her zaman olduğu gibi, deprem gibi felaketler karşısında sosyal dayanışmaya önem veren Hüma Okulları, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve on ili etkileyen deprem felaketiyle alakalı üzüntülerini ilk gün itibari ile dile getirmişti. Ülkedeki her vatandaşın da yaptığı gibi kurum ve kuruluşlar da bu süreçle ilgili ellerinden gelen desteği ortaya koydu. Eğitim gibi önemli bir misyonu yerine getiren Hüma Okulları da depremzede öğrencilere kucak açmayı ihmal etmedi.

Hüma Okulları, yaşanan depremin ardından depremzedelerin çocuklarının eğitimine destek vereceğini duyurdu. Okul, kontenjanı dahilinde öğrenci kabul ederek, deprem nedeniyle yerinden olan öğrencilerin eğitimine katkıda bulunacak.

Hüma Okulları Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul; “Biz eğitimcilerin en önemli misyonlarından birisi de ülkemizin geleceği olan gençlerimizin muhafazasını sağlamaktır. Deprem mağduru olan öğrencilerimizi okulumuzda misafir edeceğiz ve bu sayede vatandaşlarımızın yaralarını hep birlikte saracağız” dedi ve ekledi “Ülkece birlik olduğumuz mesajını içinde barındıran bu projemiz, depremzedelerin yalnız olmadıklarını hissetmelerine yardımcı olacak. Elimizden gelen her şeyi yapacağız ve depremin yıkıcı etkilerinin en aza indirilmesi için birlikte çalışacağız” dedi.

Milletimize tekrar baş sağlığı dilediğini belirten Dr. Birekul, yaşanan üzücü tabloyu düzeltmek için inançlarının tam olduğunu ve ancak eğitim sayesinde gelecekte bu gibi durumların yaşanmasının önlenebileceğinin de altını çizdi.

Konya’ya göç eden öğrenciler, özel okulun öğretim programına uygun sınıflara yerleştirilecek. Hüma Okulları, depremzedelerin eğitimlerine destek olmanın yanı sıra, ayrıca öğrencilerin psikolojik ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurarak, danışmanlık hizmetleri sunacak.

Depremin yarattığı zorluklara rağmen, Türkiye’nin dayanışma ve birlik içinde olduğunu gösteren bu proje, depremzedelerin umutlarını yeniden yeşertmeyi amaçlıyor. Okulun desteğiyle, depremzede öğrencilerin eğitim hayatlarına devam etmeleri sağlanacak ve toplumun geleceği için önemli bir adım atılmış olacak.

 

BEDRETTİN YALÇIN –KONYA

REKLAM ALANI