Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Konya °C

Hızır İnsani Yardım Ve Eğitim Derneği Konya’da kuruldu

Hızır İnsani Yardım Ve Eğitim Derneği Konya’da kuruldu
REKLAM ALANI

“İyilik Sanattır”

Hızır İnsani Yardım Ve Eğitim Derneği Konya’da kuruldu. Derneğin amaç ve hedeflerini anlatan Kurucu Başkanı Dr. Mehmet Birekul iyilik yapmanın önemini anlatarak hedeflerinin yoksullukla mücadele etmek olduğunu söyledi.

Birekul sözlerini şöyle sürdürdü: “Dünya’nın her yerinde sıkıntıya düşmüş, felakete uğramış, savaş, tabii afet vb. sebeplerle mağdur olmuş yaralanmış, sakat kalmış, aç ya da açıkta kalmış, zulme uğramış bulunan tüm insanlara gerekli insani yardımı ulaştırmak ve yoksullukla mücadele etmek amacıyla organizasyonlar kurarak faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

Aynı zamanda iyi bir eğitim ve terbiye almamış her insan yardıma muhtaç duruma düşeceğinden, derneğimiz tüm çocukların ve gençlerin eğitim ve öğretimlerine katkıda bulunmaktadır. İmkanlar ölçüsünde her türlü eğitim öğretim donanımını eğitim kurumlara kazandırmakta, her yaş ve her seviyedeki öğrencilere en güzel eğitim imkanını sunmakta, eğitim, yemek, yurt, ulaşım ve cep harçlığı gibi burslar sağlamaktadır.

Toplumların malı, canı, nesli, aklı ve dini korumak gibi sorumlulukları vardır. Bunlar el birliği ile korunup muhafaza edilecek temel esaslardır. Bu sorumluluk yeryüzünde yaşayan herkese aittir bilinci ile Hızır İnsani Yardım ve Eğitim Derneği olarak çalışmalarımızı www.hizir.org.tr takip edebilirsiniz.
Derneğimizin kuruluşunda emeği geçen, desteklerini esirgemeyen tüm gönüllü kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Bu yolda herkesin dua ve desteklerini bekliyor, iyiliksever tüm kardeşlerimizi derneğimize davet ediyorum.”

HABER:BEDRETTİN YALÇIN

REKLAM ALANI