Danimarkada azərbaycanlı musiqiçinin tələbələrinin konserti keçirilib
Azərbaycanlı musiqiçi, piano müəllimi, Danimarka – Azərbaycan Gənclər Cəmiyyətinin və “Kulturviften” axşam məktəbinin musiqi koordinatoru Kəmalə Hüseynovanın tələbələrinin 2024-cü il üçün yekun konsert proqramı keçirilib. Tədbir Danimarka – Azərbaycan Gənclər Cəmiyyətinin sədri Kərim Elhanın və Kəmalə Hüseynovanın təşkilatçılığı ilə Kopenhagendə yerləşən Mədəniyyət Mərkəzinin (“Valby Kulturhus”) teatr salonunda baş tutub.
Konsertdə Kəmalə Hüseynovanın tələbələri klassik musiqilərlə yanaşı, dünya xalqlarının, o cümlədən Azərbaycan bəstəkarlarının əsərlərini ifa edib.
Azərbaycanlı musiqiçi Kəmalə Hüseynova təşkilati dəstəyə, Danimarka və Azərbaycan arasında mədəniyyətlərarası əlaqələrin möhkəmləndirilməsinə verdiyi töhfəyə görə “Kulturviften”ə və Kopenhagen Bələdiyyəsinə təşəkkürünü bildirib.
kaynak:https://diaspor.gov.az/az/news-detail/danimarkada-azerbaycanli-musiqicinin-telebelerinin-konserti-kecirilib-5342
Birleşik Rusya Genç Muhafızları ve Gönüllü Bölük aktivistleri, Vatan Savunucuları Günü için tarihi bölgelerde kutlama etkinlikleri düzenliyor